مقالات

کاکائو چیست؟

فروش عمده پودر کاکائو
دون کاکائو

کاکائو چیست و چه ارتباطی با شکلات دارد؟

افسانه کاکائو عمیق و پیچیده است – نام علمی کاکائو Theobroma cacao است که کلمه ای یونانی است و به معنای “غذای خدایان” است. دانه‌های کاکائو که یکی از اصلی‌ترین خوراکی‌های سلامت محور و پودینگ‌های چیا برای کافه‌ها هستند، سابقه‌ای تاریخی به‌عنوان دارو و اخیراً به‌عنوان دارویی با اکتان پایین دارند. حالا بیایید ببینیم کاکائو چیست؟

تاریخچه کاکائو

درخت کاکائو بومی مناطق گرمسیری در آمریکای مرکزی و جنوبی است و میوه‌های آن بیش از ۴۰۰۰ سال پیش توسط فرهنگ‌های ماقبل کلمبیایی مانند مایاها مصرف می‌شد. “کاکائو” از کلمه اولمکی “ka-ka-w” سرچشمه می گیرد و حاکم آزتک Moctezuma II از نوشیدن نوشیدنی کف آلود و تلخی که از دانه های آسیاب شده کاکائو به نام xocōlātl تهیه می شد لذت می برد.

امروزه ۷۰ درصد کاکائو در غرب آفریقا کشت می شود. گیاهان کاکائو دارای دو بخش خوراکی هستند: دانه ها (که لوبیا نیز نامیده می شود) و میوه.

اگر تا به حال شکلات خورده اید، در واقع شما دانه ی کاکائو را خورده اید. آنها تخمیر می شوند، به شکل خمیر در می آیند، شیرین می شوند و گاهی طعم دار می شوند تا همه چیز از شکلات تخته ای گرفته تا ویفرهای شکلاتی لذیذ. میوه کاکائو در ایالات متحده در همه جا موجود نیست، اما در اکوادور در نوشیدنی ها ترکیب می شود و به آرامی مسیر خود را به سمت ایالت ها باز می کند.

شکلات داغ با پودر کاکائو هلندی

چرا کاکائو اینقدر پرطرفدار است؟

کاکائو یک ابر غذای واقعی است که حاوی آنتی اکسیدان های بیشتری نسبت به زغال اخته و همچنین مقدار مناسبی آهن، کلسیم و منیزیم است. کاکائو و پودر کاکائو یک منبع قابل توجه از فلاونوئیدها هستند که ممکن است اثرات مفیدی بر سلامت قلب و عروق داشته باشد، و تئوبرومین، یک آلکالوئید تلخ شبیه به کافئین که تصور می شود خلق و خو و انرژی را تقویت می کند.

پودر کاکائو هلندی 25 کیلویی نیدگرو

خرید پودر کاکائو

طرفداران کاکائو می توانند از میان طیف وسیعی از محصولات، از تنتور عصاره و آب میوه گرفته تا پودر و تکه های شکلات انتخاب کنند. پودر کاکائو از خمیر خشک شده از نوک کاکائو فشرده ساخته شده است که طعم شکلات تلخ را بیشتر نمایان می کند. در حالی که آنها شبیه به نظر می رسند.

کره کاکائو با فشار سرد روغن دانه کاکائو ساخته می شود و چربی صاف و پایداری ایجاد می کند که مانند کره نارگیل در دمای اتاق ذوب می شود. معمولاً برای تهیه شکلات استفاده می شود و همچنین یک مرطوب کننده طبیعی محبوب است.

پودر کاکائو در دسترس ترین و همه کاره ترین انواع کاکائو است. هر دو را می توان به صورت آنلاین و در اکثر فروشگاه های مواد غذایی سالم یافت. شرکت توسعه تجارت ثانی با سال ها تجربه در زمینه مواد غذایی،  پودر کاکائو نیدگرو را به شما توصیه می کند که بدون هیچگونه افزودنی اضافه طعمی خاص و بی تکرار به شما ارائه می دهد.

پودر کاکائو هلندی نیدگرو از دانه های کاکائو تخمیر شده و برشته شده تهیه می شود و برای استخراج کره کاکائو و تهیه شکلات های تخته ای، و آب نبات و همینطور در سایر محصولات از جمله لوازم آرایشی استفاده می شود. مواد جامد خشکی که بعد از بیرون ریختن کره کاکائو باقی می ‌مانند، آسیاب شده و به صورت پودر کاکائو، کاکائو پخته یا کاکائوی شیرین نشده بسته‌ بندی می ‌شوند.

مقاله فوق ترجمه مقاله کاکائو چیست در سایت bonappetit است. می توانید این مقاله را اینجا بخوانید.