مقالات

بهبود خواص قهوه ( ۶ روش مختلف)

برای بهبود خواص قهوه

روزتون رو با قدرت شروع کنین!

اغلب ما در زندگی مدرنیته و دیجیتال مصرف ویتامین های مورد نیاز بدن مان فراموش می کنیماما چیزی که بسیاری از ما هرگز فراموش نمی کنیم فنجان قهوه روزانه است. در واقع روز ما تا زمانی که فنجان قهوه را ننوشیم شروع نمی شود. پس می توانیم با بهبود خواص قهوه و افزودن مواد مغزی، می توانیم بخشی از نیاز روزانه بدن را تامین کنیم.

پس چرا ویتامین ها و آنتی اکسیدان های مورد نیاز بدنمان را به قهوه صبح خود اضافه نکنیم؟

می توانیم ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی را با یک قاشق چای خوری به قهوه روزانه خود اضافه کنید. بله درست شنیدید یکی از این شش افزودنی را امتحان کنید و قهوه ویتامین مخصوص درست کنید. فواید آن بسیار زیاد است – از تقویت خلق و خو و انرژی و محافظت از قلب تا تقویت زندگی جنسی.

۱- برای سلامت قلب بر روی قهوه خود دارچین بپاشید

با پاشیدن دارچین بر روی فنجان قهوه صبحگاهی خود آنتی اکسیدان را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

دارچین هزاران سال است که هم به عنوان ادویه و هم به عنوان دارویی استفاده می شود. این ادویه مملو از ترکیبات محافظ است (همه ۴۱ مورد!) و دارای یکی از بالاترین منابع قابل اعتماد آنتی اکسیدانی در میان ادویه ها است.

بر اساس یک مطالعه معتبر بر روی موش ها، دارچین ممکن است به محافظت از قلب و مغز شما کمک کند. یک مطالعه روی سلول‌های انسانی نشان می‌دهد که می‌تواند خطر سرطان را نیز کاهش دهد، و همچنین سیستم ایمنی بدن شما را تقویت میکند.

ginger-powder

۲- قهوه خود را برای دردهای عضلانی تقویت کنید

یکی دیگر از راه های بهبود خواص قهوه افزودن زنجبیل به آن است. اگر فقط زنجبیل را در غذاها مصرف می کنید، بسیاری از فواید سلامتی را از دست داده اید. مقداری زنجبیل را در قهوه خود بپاشید تا یک فنجان کمی تند و معطر پیدا کنید.

زنجبیل برای قرن ها درمان رایج برای تهوع بوده است. حاوی آنتی اکسیدان قوی و ترکیبات ضد التهابی است. زنجبیل همچنین می‌تواند درد عضلانی را کاهش دهد، کلسترول را کاهش دهد و به هضم غذا کمک کند.

۳- سپر سلامتی خود را با قارچ تقویت کنید

قهوه و … قارچ؟

قهوه همراه با قارچ می تواند فواید شگفت انگیزی برای سلامتی شما داشته باشد. قارچ ها دارای خواص ضد ویروسی، ضد التهابی و تقویت کننده سیستم ایمنی هستند. قارچ‌ها که سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند، اثرات ضد سرطانی دارند، و مطالعات دیگر روی موش‌ها نشان می‌دهد که قارچ‌ها ممکن است از بیماری‌های کبدی پیشگیری کنند. همچنین ممکن است به دلیل داشتن پری بیوتیک قوی به هضم کمک کند.

پودر زردچوبه

۴- با یک قاشق چای خوری زردچوبه به هضم غذا کمک کنید

اگر به وبلاگ های سلامتی سر می زنید، احتمالاً با لاته معروف زردچوبه غریبه نیستید.

بسیاری از فواید دارویی آن از ترکیب منبع معتبر کورکومین است که دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قوی است. این نیروگاه آنتی اکسیدانی که به سم زدایی کبد و به هضم غذا کمک می کند و حتی ممکن است به درمان افسردگی کمک کند.

نکته: برای افزایش مزایای سلامتی زردچوبه، آن را با کمی فلفل سیاه ترکیب کنید. فلفل فراهمی زیستی زردچوبه را بهبود می بخشد و ادویه را در دوزهای کمتر موثرتر می کند.

۵- هورمون های بدن را با ماکا متعادل کنید

شاید پودر ماکا را دیده باشید که از گیاه ریشه ماکا تهیه شده و در فروشگاه محلی شما موجود است. ریشه ماکا به طور سنتی برای افزایش باروری استفاده می‌شود و در مطالعه‌ای روی موش‌ها نشان داده شد که اثرات منبع قابل اعتماد متعادل‌کننده هورمون‌ها دارد. این گیاه همچنین برای افزایش عملکرد ورزشی، سطح انرژی و میل جنسی مورد مطالعه قرار گرفته است.

ناگفته نماند، بسیار مغذی است. ماکا حاوی بیش از ۲۰ اسید آمینه (شامل هشت اسید آمینه ضروری)، ۲۰ اسید چرب آزاد، و سرشار از پروتئین و ویتامین C است.

فنجان قهوه خود را با کاکائو ضد افسردگی شیرین کنید

شکلات و قهوه به نظر می رسد اجزای جدا نشدنی یک نوشیدنی بهشتی اند. وقتی فواید سلامتی پودر کاکائو خام را اضافه کنید، حتی بهتر می شود. این ابر غذا یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان های موجود و بالاترین منبع گیاهی آهن است. برای قلب شما نیز مفید است.

قبلا در قسمت مقالات به فواید پودر کاکائو برای سلامتی اشاره کرده ایم ک می توانید مطالعه فرمایید.

کاکائو ضد التهاب است و فشار خون را کاهش می‌دهد، کلسترول HDL (خوب) را افزایش می‌دهد و کلسترول بد (LDL) را کاهش می‌دهد. فواید شناختی، بهبود خلق و خو و ویژگی های ضد افسردگی آن، کاکائو را عالی می کند.

می توانید از پودر کاکائو نیدگرو که سالم و غنی شده است استفاده کنید و یک طمع ماندگار به قهوه خود بدهید. پودر کاکائو هلندی نیدگرو کاملا اورگانیک بوده و تمامی مراحل آماده سازی را در کشور هلند طی می کند.

مقاله فوق ترجمه ای بود از نوشته وب سایت معتبر Healthline که می توانید نسخه اصلی آن را از اینجا مطالعه بفرمایید.

پودر کاکائو